sklep kuzniewski.pl portal lab-kuzniewski.pl
Powrót do strony głównejWięcej danych kontaktowych

Wybierz kategorię
Producent
Certyfikaty

Baza poradników

Baza poradników

Z myślą o naszych klientach stworzyliśmy serię artykułów poradnikowych, w których dzielimy się swoimi doświadczeniami. Od lat doradzamy i sami dobieramy najlepsze laptopy dla firm oraz instytucji. Na tej stronie znajdą Państwo odnośniki do kilkudziesięciu praktycznych poradników i przewodników zgrupowanych w sześciu kategoriach:

 
Poza tym zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu technologicznego lab-kuzniewski.pl, gdzie także znajdą Państwo mnóstwo porad, jak i recenzji czy rankingów sprzętu komputerowego.

 

  Podstawowe pytania

Przekrojowy poradnik po najważniejszych parametrach, którym warto się przyjrzeć przed kupnem nowego laptopa. Jeżeli nie wiedzą Państwo, od czego zacząć, ten artykuł może naprawdę pomóc.

2. Dobry laptop, czyli jaki

Rynek notebooków jest bardzo szeroki - mnogość producentów, serii, modeli i konfiguracji może być dla klienta przytłaczająca. W tym tekście wskazujemy, jakimi cechami może pochwalić się prawdziwie dobry laptop.

3. Co to jest ultrabook

Czym się różni ultrabook od normalnego laptopa? Jest kilka cech charakterystycznych, które definiują ultrabooki jako osobną kategorię notebooków. W tym poradniku wymieniamy je i opisujemy.

4. Co lepsze: tablet czy laptop

Tablety to jeszcze bardziej mobilny sprzęt komputerowy niż laptopy w dodatku firmy znajdują dla nich coraz więcej zastosowań w sytuacjach biznesowych. Ciekawym kompromisem pomiędzy laptopem a tabletem są notebooki konwertowalne.

5. Jaka jest różnica między notebookiem a laptopem

Czy jest jakaś różnica między laptopami a notebookami? Opinie są podzielone, ale tak naprawdę jest to kwestia preferencji językowych, a nie różnic technologicznych. Dlaczego jednak utrzymały się dwa słowa na to samo urządzenie?

6. Jak stworzyć własne porównanie laptopów

Strona kuzniewski.pl umożliwia porównanie dowolnych dwóch produktów w celu dokładnego poznania wszystkich dzielących ich różnic.

7. Jakie są porty w laptopie?

Krawędzie notebooka pełne są różnego rodzaju złączy - od zaledwie kilku w tych najbardziej podstawowych modelach po naprawdę wiele w zaawansowanym mobilnych stacjach roboczych. Jakie są gniazda w laptopie, jak je rozróżnić i do czego służą?

 

  Do różnych zastosowań

 

1. Jaki laptop do biura

Czym charakteryzują się notebooki biurowe? Ten praktyczny przewodnik pomoże Państwu lepiej ocenić, jakie komputery przenośne usprawnią pracę w biurze.

2. Laptopy biznesowe 

Od początku działalności w kuzniewski.pl specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań sprzętowych dla biznesu. Notebooki biznesowe to bardzo specyficzna kategoria.

3. Laptop dla grafika

Czy da się pracować nad grafiką na laptopie? Czy mobilny komputer poradzi sobie z zadaniami projektanta CAD czy ilustratora? Jak najbardziej, jeżeli odpowiednio dobierzemy sprzęt.

4. Laptop do pracy

Praca to bardzo szerokie pojęcie - to zarówno praca inspektora budowlanego w terenie, jak i praca w biurze czy w domu. Kluczem do dobrania odpowiedniego notebooka jest precyzyjne określenie swoich potrzeb.

5. Laptopy do firmy 

Laptop do firmy to absolutna podstawa. Bez względu na to, czym zajmuje się Państwa firma, bez względu na jej wielkość i pozostałe czynniki - jesteśmy w stanie pomóc wybrać najlepszy możliwy sprzęt komputerowy.

6. Laptop dla inżyniera

Nie każdy inżynier potrzebuje zaawansowanej mobilnej stacji roboczej, ale każdy powinien dokładnie określić swoje wymagania i dobrać do nich odpowiedniego laptopa. Pomoże mu w tym ten poradnik.

7. Laptop do pracy w trudnych warunkach

Wysoka lub niska temperatura, kurz, pył czy duża wilgotność - nie każdy notebook poradzi sobie w takich warunkach, ale niektóre modele zostały stworzone do pracy właśnie w ekstremalnych sytuacjach

8. Laptop do warsztatu

Jednym z głównych wymagań właścicieli warsztatów np. samochodowych jest to, żeby laptop miał złącze RS232 (COM). Nie jest to jednak jedyna ważna cecha laptopów do warsztatu i diagnostyki.

9. Laptop do CAD

Nie każdy inżynier pracujący w środowisku CAD/CAM lubi i chce pracować na komputerze przenośnym ze względu na niewielkie rozmiary i niezadowalające parametry ekranu. Niektóre modele są jednak w stanie zbliżyć się osiągami do komputerów stacjonarnych.

10. Laptop dla architekta

Architekci to wymagający klienci wykorzystujący laptopy w zaawansowany sposób - ich oczekiwania i wymagania wobec komputerów przenośnych są bardzo specyficzne.

11. Laptop do obróbki zdjęć i filmów

Silna karta graficzna, dobry procesor, dużo pamięci RAM i zaawansowana technologia matrycy - to tylko niektóre z elementów, na które warto zwracać uwagę, kupując laptopa do pracy ze zdjęciami i filmami.

12. Laptop do obliczeń numerycznych i naukowych

Obliczenia numeryczne i symboliczne to bardzo niszowa, specyficzna działalność, która wymaga odpowiedniego dobrania i skonfigurowania laptopa, żeby działał szybciej i płynniej przy dużych obciążeniach.

13. Laptop do pracy z tekstem 

Dobre notebooki dla tłumaczy, dziennikarzy, redaktorów, edytorów czy pisarzy powinny charakteryzować się dużym obszarem roboczym, wygodną klawiaturą i wysoką kulturą pracy.

14. Laptop do gabinetu lekarskiego

Możliwe, że komputer to jedno z najważniejszych niemedycznych narzędzi w gabinecie lekarskim, prywatnej klinice czy szpitalu. Warto odpowiednio go dobrać.

15. Laptop dla przedstawiciela handlowego

Większość handlowców spędza dużą cześć swojej pracy w rozjazdach, dlatego dobry laptop dla przedstawiciela handlowego powinien być mobilny i poręczny, ale przy tym bardzo funkcjonalny.

16. Laptop na budowę

Wytrzymały, odporny na działanie nietypowych temperatur i przypadkowe zalania - taki w skrócie powinien być laptop, który służył będzie budowlańcom w miejscach ich pracy.

17. Laptop do sekretariatu

Jaki laptop kupić do sekretariatu firmy, punktu obsługi klienta lub dziekanatu uczelni? Radzimy postawić na maszyny o wysokiej kulturze pracy, biurowym zacięciu oraz stonowanym wyglądzie.

18. Laptop dla księgowego

Notebook wykorzystywany w biurze księgowym powinien przede wszystkim ułatwiać pracę - naszym zdaniem najlepiej w takim środowisku sprawdzą się duże maszyny z matową matrycą i klawiaturą wyposażoną w blok numeryczny.

19. Laptop dla konstruktora

Podobnie jak projektanci, graficy czy architekci, większość konstruktorów potrzebuje wydajnych laptopów z wielordzeniowym procesorem, dobrą kartą graficzną i szybkim dyskiem twardym.

20. Laptop dla prawnika 

Elegancja połączona z funkcjonalnością - tak można w największym skrócie opisać główne wymagania branży prawniczej w stosunku do mobilnego sprzętu komputerowego.

21. Komputer w monitorze

Komputery typu All-in-One to stosunkowo nowa kategoria - wszystkie podzespoły są zintegrowane z monitorem, dzięki czemu całość wygląda świeżo i nowocześnie.

22. Laptop dla geodety

Mobilność, funkcjonalność i wytrzymałość - takie są najważniejsze cechy laptopów dla ludzi z branży geodezyjnej. Muszą sprawdzić się zarówno w biurze, jak i w terenie.

 

  Rozmiar i waga

 

1. Wszystko o małych laptopach

Jesteśmy coraz bardziej mobilni, ale nie chcemy rezygnować przy tym z wydajności. Producenci prześcigają się w proponowaniu nowych kategorii notebooków o niewielkich rozmiarach. Na co zwrócić uwagę?

2. Wszystko o smukłych laptopach

Klienci poszukujący równowagi między funkcjonalnością a wygodą powinni zainteresować się smukłymi konstrukcjami. Na to zapotrzebowanie odpowiadają też m.in. ultrabooki.

3. Wszystko o lekkich laptopach

Niewielka waga laptopa to większa wygoda przenoszenia sprzętu. Zainteresowani lekkimi notebookami mają się nad czym zastanawiać - producenci przygotowali naprawdę duży wybór możliwości.

4. Laptopy 17 cali

Duża matryca to wyższy komfort podczas długotrwałej pracy z komputerem, ale też mniejsza mobilność. Kiedy warto zdecydować się na taki kompromis?

5. Notebooki 15 cali

Najbardziej powszechna wielkość matrycy w laptopach to 15,6 cala - ok. 70-80% maszyn na rynku ma takie rozmiary. Co znajdziemy wewnątrz takich notebooków?

6. Laptopy 13 cali

Niewielkie rozmiary to większa mobilność oraz dłuższy czas pracy na baterii - tyle po stronie zalet. A jakie są wady notebooków o przekątnej ekranu 13 cali?

7. Notebook 12 cali

Najpopularniejsza z małych przekątnych wśród notebooków to dokładnie 12,5 cala. Czego się spodziewać po tak małych laptopach i dla kogo są one przeznaczone?

 

  Cena

 

1. Laptop do 3500 zł

Dla wielu klientów biznesowych 3500 zł to limit cenowy - nie zawsze ze względu na ograniczony budżet. Chodzi również o możliwość łatwiejszego odpisania kosztu zakupu notebooka od podstawy opodatkowania.

2. Laptop do 5000 zł

Czego można oczekiwać po laptopie, jeżeli nasz budżet wynosi ok. 5000 zł? Wielordzeniowego procesora, dedykowanej karty graficznej, ponadprzeciętnej rozdzielczości matrycy i wielu innych cech.

3. Najdroższy laptop

Nie możemy konkurować z dystrybutorami najdroższych laptopów na świecie (głównie luksusowych), ale w naszej ofercie znajdują się maszyny w cenach, które u przeciętnego konsumenta mogą wywołać zawroty głowy.

 

   Opcje dodatkowe

 

Czym się różni matowa matryca od matrycy błyszczącej? Jakie są wady i zalety każdego rozwiązania? Który typ powłoki ekranu laptopa lepiej wybrać? 

2. Laptopy z podświetlaną klawiaturą 

Jest spora różnica między podświetleniem a oświetleniem klawiatury. Poza tym jest jeszcze jedna możliwość dla poszukujących dodatkowego źródła światła - lampka do laptopa. Co wybrać?

3. Laptopy ze stacją dokującą

Stacja dokującą pozwala rozbudować możliwości notebooka i utrzymać porządek w miejscu pracy (lepsze zorganizowanie przewodów). Czasami można ją kupić w komplecie z laptopem, częściej jednak to osobny produkt.

4. Laptopy z dotykowym ekranem

Dotykowe ekrany to standard w smartfonach i tabletach, a od pewnego czasu możemy się nimi cieszyć również w niektórych modelach laptopów. Czy to pożyteczna funkcja?

5. Laptop z modemem 3G/LTE do mobilnego internetu

Nie każdy laptop wyposażony jest w standardzie w modem 3G/LTE, co oznacza, że korzystanie z mobilnego internetu może być utrudnione. W tym przewodniku przyglądamy się laptopom z 3G/LTE oraz alternatywnym rozwiązaniom. 

 

  Akcesoria komputerowe

 

1. Jaka torba na laptopa

Producenci starają się, żeby oczekiwania każdego klienta zostały spełnione. Na co - oprócz własnych potrzeb - warto zwrócić uwagę podczas wybierania torby na notebooka?

2. Torby na laptopa dla każdego

Torba na notebooka może mieć różne przeznaczenie. Czego innego szukać będzie profesjonalista z branży bankowej, czego innego student. Pokazujemy, jakie rodzaje toreb są dostępne w naszym sklepie.

3. Jak wybrać baterię do notebooka

Uważamy, że lepiej unikać uniwersalnych, niefirmowych baterii do laptopów. Stawiamy na oryginalny sprzęt z oficjalnej dystrybucji i doradzamy, jak wybrać odpowiednią baterię do notebooka.

4. Stacja dokująca

Stacja dokująca to urządzenie porządkujące i usprawniające pracę z laptopem. Nie każdy doceni jej zalety, ale jeżeli pracujemy z dużą liczbą dodatkowych urządzeń (np. rzutnik, drukarka, dwa monitory, itp.), to będzie ona bardzo pomocna.

5. Jaki plecak na laptopa

Wybór plecaków na notebooka jest olbrzymi - różnią się one nie tylko pojemnością oraz obecnością dodatkowych funkcjonalności, ale też stylistyką i jakością wykonania.

6. Zasilacz do laptopa

Podobnie jak w przypadku baterii, lepiej postawić na oryginalny sprzęt z oficjalnej dystrybucji, niż liczyć na fikcyjne oszczędności na niemarkowych, uniwersalnych zasilaczach. Szczególnie jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie danych oraz komforcie pracy.

7. Pokrowiec na laptopa

Etui to alternatywa lub dodatek do plecaka, torby czy walizki na notebooka. Głównym zadaniem etui jest ochrona laptopa przed uszkodzeniami, ale mogą też spełniać funkcje estetyczne i dodawać standardowym obudowom stylu.

8. Walizka na notebooka

Walizka na laptopa to dobre rozwiązanie, jeżeli dużo podróżujemy z naszym komputerem, np. służbowo. Wiele z nich ma dodatkowe funkcjonalności i zabezpieczenia, żeby transport sprzętu był wygodny i bezpieczny.

Koszyk
Produktów w koszyku: 0

zobacz zawartosc koszyka
Schowek
Brak produktów w schowku
Porównywarka
Wybierz produkty do porównania
Sklep internetowy
801 011 789
(61) 642 97 89
603 336 438
Referencje / Nasi klienci

Pakiet usług
W cenie sprzętu klient otrzymuje pakiet usług obejmujący m.in. sprawdzenie podzespołów i matrycy, instalację i konfigurację systemu, instalację programów czy pomoc techniczną. Ponadto dostępne są usługi dodatkowe.
Salon sprzedaży


kuzniewski.pl
ul. Swarzędzka 30
62-006 Gruszczyn
Serwis


Serwis kuzniewski.pl
ul. Swarzędzka 30
62-006 Gruszczyn

Godziny otwarcia:
Pon - Pt 8:00 - 15:00

serwis@kuzniewski.pl
603 335 124
Popularne
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia, prosimy o wpisanie jego unikalnego numeru


Informacje o sklepie
Poradniki
Płatności i dostawa
Nasze atuty
Kwestie formalne
 O firmie
 Misja
 Inicjatywy społeczne
 Nasi klienci / Referencje
 Kontakt
Jak korzystać ze strony?
Jak kupować?
Jaki komputer wybrać?
Jak wybrać laptopa?
Baza poradników
Bezpieczeństwo zakupów
Czas realizacji
Sposoby płatności
Koszty dostawy
Bezpieczeństwo dostawy
FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
Dlaczego my?
Dlaczego najlepsze marki?
Gwarancja zwrotu towaru
Promocje
Pakiet usług
Regulamin
Uprawnienia gwarancyjne

Sklep internetowy kuzniewski.pl oferuje wysokiej klasy laptopy, tablety, stacje robocze, komputery stacjonarne oraz komputery All-in-One dla firm i instytucji. Do każdego zamówienia proponujemy darmowy pakiet usług. Tworzymy indywidualne konfiguracje. Sprzedajemy sprzęt renomowanych producentów z oficjalnej dystrybucji.

Zaprezentowana treść na wszystkich stronach sklepu, a w szczególności opisy, specyfikacje i ceny produktów,
nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Prosimy o zgłaszanie znalezionych błędów na adres sklep@kuzniewski.pl
© kuzniewski.pl
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z ofertą sklepu np. potrzebują Państwo pomocy w doborze produktu prosimy o zostawienie danych kontaktowych a nasi specjaliści skontaktują się z Państwem.
Kontakt
Zapytanie ofertowe