Adwokaci, radcy prawni, notariusze i inni przedstawiciele branży prawniczej to wymagający klienci, jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. Zależy im nie tylko na precyzyjnie dopasowanych do ich potrzeb parametrach technicznych, ale też eleganckim, biznesowym wyglądzie oraz ponadprzeciętnej mobilności. Co ważne, musi być to również sprzęt, na którym dobrze pracuje się z tekstem, internetem oraz programami prawniczymi.
Jaki laptop sprawdzi się w pracy prawnika? Na które cechy notebooka warto zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy na nasz praktyczny przewodnik.

Laptop dla prawnika - mobilność i funkcjonalność
Jak połączyć część biurową pracy w kancelarii prawniczej czy biurze notarialnym z wyjazdami do klientów, sądów czy innych instytucji? Z jednej strony potrzebujemy maszyny o niewielkich rozmiarach i wadze (z przekątną ekranu 12-14 cali), z drugiej wystarczająco dużego obszaru roboczego i wygodnej klawiatury. Czy istnieje idealny notebook do obu typów zadań?
Próbą połączenia tych sprzecznych wymagań jest cała kategoria ultrabooków, czyli cienkich, lekkich, ale bardzo funkcjonalnych laptopów z procesorami Intel. Ich wadą jest brak napędu optycznego oraz mniejsze możliwości rozbudowy.
Tutaj nasza oferta ultrabooków dla biznesu.
Inny pomysł to mały laptop z ekranem o przekątnej 12-14 cali wyposażony w złącze stacji dokującej, dzięki której łatwiej stworzyć sobie stabilne, rozbudowane stanowisko pracy w biurze (np. podłączyć laptopa do zewnętrznego monitora, drukarki). Przy tym waga tak małych notebooków biznesowych potrafi spaść do ok. 1,2-1,6 kilograma, co zdecydowanie zwiększa ich mobilność.
W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji - zapraszamy do kontaktu.
Jeśli chodzi o funkcjonalność laptopa dla prawnika, warto postawić na szybszy i bezpieczniejszy dysk SSD zamiast standardowego HDD. Zyskujemy dzięki temu nie tylko szybszy dostęp do danych, sprawniejszą instalację programów i uruchamianie systemu - dyski SSD wyróżnia również mniejszy poziom hałasu niż w dysku talerzowym.
Tutaj nasza oferta laptopów z dyskiem SSD.

Jeśli laptop będzie głównie wykorzystywany do pracy (dokumenty, internet, programy i bazy danych dla prawników), nie ma co przywiązywać zbyt dużej wagi do karty graficznej. Większość nowych laptopów, szczególnie z linii biznesowych (np. Lenovo ThinkPad, Toshiba Tecra, Dell Vostro, HP EliteBook, HP ProBook), wyposażona jest w karty graficzne oraz procesory o wydajności, która z dużym zapasem spełni oczekiwania kancelarii prawniczych, biur notarialnych, biur radcowskich, sądów, itp.
W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji - zapraszamy do kontaktu.
Laptop dla prawnika - kultura pracy
Najlepsze laptopy do pracy (zarówno biurowej, jak i mobilnej) wyposażone są w matową matrycę. Oznacza to lepszą widoczność przy mocnym oświetleniu (brak odblasków), ale też bardziej stonowane kolory. Dzięki takim dodatkom jak technologia IPS użytkownicy mogą cieszyć się lepszymi kątami widzenia.
W kategorii kultura pracy warto również zwrócić uwagę na wykonanie i jakość klawiatury. Prawnicy sporo pracują z dokumentami, więc przyda się pełnowymiarowa, wygodna klawiatura o wyraźnym skoku.
Jeśli pracujemy z wrażliwymi danymi i chcemy je dodatkowo zabezpieczyć, przydatne będą również wszelkie rozwiązania wspierające bezpieczeństwo informacji. Chodzi o takie technologie jak czytnik linii czy moduł szyfrowania danych obecny między innymi w wybranych modelach Lenovo ThinkPad, HP ProBook czy HP EliteBook. Duże znaczenie może mieć również zawartość standardowej gwarancji oraz możliwości jej rozbudowania, np. o opcję wizyty serwisanta kolejnego dnia roboczego po zgłoszeniu awarii (on-site next business day).
W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji - zapraszamy do kontaktu.
Laptop dla prawnika - reprezentacyjny wygląd
Wygląd zewnętrzny laptopa to kwestia indywidualnych preferencji, ale w przypadku przedstawicieli branży prawniczej (np. adwokatów, radców, notariuszy) wymagana jest specyficzna estetyka sprzętu, który jest w gruncie rzeczy narzędziem pracy. Chodzi z jednej strony o coś stonowanego, o biznesowej charakterystyce, a z drugiej coś eleganckiego, nie typowo biurowego, sztampowego, nudnego.
Dobrym wyborem dla prawników będą laptopy renomowanych producentów z serii biznesowych (np. Toshiba Tecra, Lenovo ThinkPad, HP ProBook, Dell Precision, HP EliteBook czy Dell Latitude) - ich zaletą jest biznesowa estetyka połączona z solidnością i wysokiej klasy materiałami.
W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji - zapraszamy do kontaktu.
Tutaj inne praktyczne poradniki o laptopach dla tłumaczy, pracowników sekretariatu, handlowców oraz lekarzy.
Tutaj nasza oferta komputerów stacjonarnych, stacji roboczych oraz komputerów All-in-One.