HP EliteDesk 800 G5 - zaawansowane desktopy w trzech różnych rozmiarach

06-09-2019, 16:02

HP EliteDesk 800 G5 to nowoczesne biznesowe komputery stacjonarne w obudowach typu Mini PC, Small Form Factor oraz Micro Tower. Na ich pokładzie znajdziemy najnowsze procesory Intel dziewiątej generacji, poza tym każde przedsiębiorstwo doceni atrakcyjne warunki gwarancyjne, z którymi urządzenia te są oferowane.

EliteDesk 800 G5

Najmniejszy EliteDesk 800 G5 w obudowie Mini PC ma jedynie 3,4 cm wysokości. Komputer przytwierdzić można do spodu blatu biurka bądź zainstalować na tyle monitora - umożliwią to zresztą gniazda w standardzie VESA. Sercem sprzętu jest sześciordzeniowy Intel Core i5 9500, którego wspomagają w pracy 32 GB pamięci RAM SODIMM DDR4.

Pomimo niewielkich rozmiarów magazyn na dane obejmować może dwa dyski - M.2 SSD PCIe NVMe oraz wybrany nośnik w formacie 2,5 cala. Niestety nie ma miejsca na dołożenie dedykowanego GPU, jednak układ zintegrowany do zastosowań biurowych w zupełności wystarczy. W przeciwieństwie do swoich większych braci HP EliteDesk 800 G5 Mini PC posiada za to kartę WLAN, dzięki czemu z Internetem połączymy się bez podpinania kabla LAN. Obraz wyprowadzimy za pomocą dwóch DisplayPortów.

HP EliteDesk Coffee Lake

Z kolei EliteDesk 800 G5 w obudowie SFF ma już 10 cm wysokości, choć to wciąż bardzo zgrabna maszyna. Klasyczne dla serii EliteDesk połączenie biznesowej czerni z kolorem srebrnym sprawia, że komputery te bez żadnych trudności wpasowują się w każdą biurową przestrzeń. Tutaj można zdecydować się na mocniejszego, ośmiordzeniowego Core i7 9700 oraz nawet 64 GB RAM.

Część użytkowników ucieszy obecność napędu DVD, jednak zdecydowanie więcej osób doceni możliwość doposażenia komputera w niezależną kartę graficzną. Poza tym jest tu więcej gniazd USB oraz dodatkowe wyjście obrazu w postaci analogowego VGA, a zamiast dodatkowego dysku 2,5 cala możemy wstawić tu dysk 3,5 cala. W sumie na płycie głównej znajdziemy trzy złącza SATA.

HP EliteDesk Micro Tower

W końcu największy EliteDesk 800 G5 w obudowie Micro Tower ma ponad 36 cm oferuje możliwość zainstalowania dwóch dedykowanych kart graficznych, co pozwoli na stworzenie imponującego, wielomonitorowego stanowiska. Poza tym jednak komputer nie różni się od tego w obudowie SFF, choć ma od niego o jedno złącze SATA więcej.

Wszystkie modele mogą pochwalić się obecnością układu szyfrującego TPM, a wspomniane we wstępie atrakcyjne warunki gwarancyjne to 3 lata gwarancji on-site next business day - niektóre konfiguracje oferują 4-letnią gwarancję, a opcjonalnie można zdecydować się nawet na 5 lat. Zapraszamy do zakupów.

Desktopy HP
HP EliteDesk
HP EliteDesk 800 G5